KULLANIM KOŞULLARI

Son Güncelleme Tarihi: 28/09/2020

Folo (“Folo”, “Foloapp”, “uygulama”, “platform”, “biz” veya “bizim”); sizlere dizi, film ve kitap tutkunlarının buluştuğu bir sosyal medyadan öte, medyanın en sosyal halini sağlamaktadır. İzledikleriniz ve okuduklarınızla ilgili yorumlar yapıp, farklı görüşleri, yeni yapımları ve kitapları keşfedebileceğiniz ve onlar hakkında yeni tavsiyeler alabileceğiniz bir platform sunmaktadır.

Folo’yu herhangi bir şekilde kullanmanız veya hesap oluşturmanız halinde işbu metinde yer alan kullanım koşullarını kabul etmiş olacaksınız. Bu nedenle kullanım koşullarını dikkatli incelemenizi ve kabul etmemeniz halinde Folo’yu kullanmamanızı veya Folo’ya kayıt olmamanız gerektiğini hatırlatırız. Uygulamayı kullanmanız veya hesap oluşturmanız halinde işbu metin içinde yer alan koşulları kabul etmiş olacaksınız.

Gizliliğe ilişkin açıklamaları ‘Gizlilik Politikamızda’ görebilirsiniz. Detaylı incelemek için https://www.foloapp.net/gizlilik-politikasi/ adresini ziyaret ediniz.

Folo’da hesap oluşturabilmek adına e-posta adresiniz ve bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Hesabınıza ilişkin oluşturacağınız şifre tamamen tarafınızın sorumluluğundadır. Bu nedenle özenli seçmeye ve korumaya dikkat ediniz. Yasal olmayan veya izinsiz bir şekilde oluşturulan hesap oluşturulması yasak olup, doğacak sorumluluklar yasaklanan bu eylemi gerçekleştirende olacaktır.

Folo’da hesap oluşturmanız halinde hesabınız tarafınızca sonlandırılmadıkça (kurallara veya kanunlara aykırı durumlar hariç) mevcut olacaktır. Hesabınızı oluştururken, sağladığınız bilgilerin doğruluğundan tarafınız sorumludur. Hesabınızın, Folo’da mevcut bulunduğu süreç içinde kullanım koşullarına tabi olacaksınız.

Folo’yu kullanabilmeniz veya Folo’da hesap oluşturabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız ya da kanunlarca reşit olmanız gerekmektedir. Reşit olmayan kişilerin bu koşula aykırı olarak vermiş oldukları beyan doğrultusunda kullanımından doğabilecek uyuşmazlıklarda tarafımızın sorumluluğu bulunmayacaktır.

Folo’nun dışında üçüncü kişilerce Folo üzerinde sunulacak hizmetlerden tarafımız sorumlu değildir.

Folo sizlere ücretli içerikler sunabilecektir. Gerçekleşecek alımlar bulunduğunuz bölgelerdeki ödeme kuruluşu aracıların hizmet kapsamına göre farklı şekillerde ve bedellerde gerçekleşebilir. Alımları gerçekleştirmeden içinde bulunduğunuz bölgenin vergilendirme kurallarını ve ödeme aracısı kuruluşların şartlarını kontrol ediniz.

Folo’daki ücretli içeriklere ilişkin tüm kredi kartı ve onay işlemleri ilgili banka veya kart kuruluşlarınca gerçekleştirilmekte olup, tarafımızın bu sürece herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır. Bu nedenle kart şifresi gibi bilgilere tarafımızca erişilememektedir.

Oluşturduğunuz hesap kişisel kullanımınıza yöneliktir. Bu nedenle hesabınızı başkaları ile paylaşmamanız gerekmektedir. Bununla beraber uygulamanın kişisel kullanım haricinde veya uygulamanın amacı dışında gerçekleşecek kullanımları nedeniyle doğacak sorumluluk tarafınıza aittir. Folo’da gerçekleştireceğiniz davranışlarda sorumluluk tarafınıza aittir.

Folo’da kişisel içerik üretebilmeniz mümkündür. İşbu metin ile, ürettiğiniz kişisel içeriklerin 3.kişilerin haklarını herhangi bir şekilde ihlal etmediğini taahhüt etmektesinizdir. İhlale sebebiyet vermeniz halinde durumdan tarafınız sorumlu tutulacağı gibi, Folo’nun ihlal niteliği taşıyan içeriklere müdahale hakkı olduğunu kabul edersiniz.

Folo’da oluşturmuş olduğunuz içeriklere ilişkin olarak tarafımıza, ilgili içerikleri barındırma, saklama, kullanma, dağıtma, çalıştırma, kopyalama, tercüme etme, içeriği başkalarına gösterebilme için lisans vermeyi işbu metin ve ilgili politikalarımız kapsamında taahhüt etmiş bulunursunuz.

Folo’nun daha iyi hizmet verebilmesi veya daha güvenli bir platform olması adına düzenli olarak geliştirmeler ve güncellemeler yapılacaktır. Bu nedenle bazı uygulama içi değişikliklerin meydana gelebileceğini ve bu değişiklikler karşısında uygulamayı kullanmayı bırakmayı veya hesabınızı sonlandırmayı tercih edebileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Folo’yu; uygulamanın kendisi başta olmak üzere bütün ilgili özellik ve işlevlerinin kanunlara, kurallara veya ilgili düzenlemelere uygun olarak kullanacağınızı kabul etmiş bulunacaksınız. Bununla beraber, Folo’yu yukarıda ifade edilen geliştirilme amacına uygun olarak kullanmak ile de yükümlüsünüz. Folo üzerinden elde edilecek içeriklerin saklanmayacağını, çoğaltılmayacağını, içeriğinin tahrif edilmeyeceğini, dağıtımını gerçekleştirmeyeceğinizi, fikri mülkiyet haklarına aykırı hareket etmeyeceğinizi veya kanunlara aykırı diğer faaliyetlerde bulunmayacağınızı kabul etmiş sayılacaksınız. Folo’ya zarar verici veya uygulamanın niteliğini bozucu hiçbir eylemde bulunmayacağınızı; Folo tarafından sunulan yollar dışında uygulamayı kullanmayacağınızı taahhüt etmektesiniz. Belirtilen durumlarla sınırlı kalmamak üzere, gerçekleştireceğiniz kanunlara, kurallara, ilgili düzenlemelere veya iyiniyet kurallarına aykırı eylemlerinizden doğacak sorumluluğun tarafınıza ait olacağını bildiririz. Uygulama üzerinden yapacağınız yorumlar, paylaşacağınız içerikler, kişiler ile iletişimleriniz ile sınırlı kalmamak üzere uygulama üzerinden gerçekleştireceğiniz kurallara ve kanunlara aykırı davranışlardan tarafınız sorumlu tutulacaktır. Hukuki sorumluluğunuzun yanında kurallara aykırı davrandığınızı tespit etmemiz halinde Folo hesabınız sonlandırılabilecektir. Aykırılık sebebiyle hesabı silinen kullanıcıların Folo’dan hak talep etme hakları bulunmayacaktır. Tarafınızın hukuka aykırı eylemi nedeniyle Folo’nun zarar görmesi halinde, tarafınıza rücu edileceğini kabul etmiş sayılacaksınız.

Folo, tarafımızca geliştirilmiş bir yazılım/uygulama olup tüm hakları tarafımıza aittir. Folo’yu destekleyen cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Destekleyen cihazlardaki farklılıklara göre platformda değişiklikler görülebilmektedir. Size sunduğumuz hizmeti kullanabilmek adına üçüncü taraf yazılımlarının gerekli olması halinde üçüncü taraf yazılımlarının da kullanılabileceğini kabul etmiş sayılmaktasınız.

Folo’nun tarafınızca kullanımı esnasında cihazınızın bazı özelliklerine erişimimize izin verebilirsiniz. Kamera, galeri, rehber gibi cihaz uygulamalarına erişime izin vermeniz halinde Folo içi ilgili özelliklerden de yararlanabilirsiniz. Tarafınızın erişim izni sağlamadığı noktalarda cihazınızın ilgili özelliğinin Folo tarafından kullanılmayacağını bildiririz. Bununla beraber, uygulamaya ilişkin güncellemelerin cihazınıza indirilerek yüklenebilmesine de izin verdiğiniz kabul edilecektir.

Folo, herhangi bir taahhüt sunmadan geliştirmiş olduğu platformu tarafınıza sunmaktadır. Size en iyi hizmeti sunabilmek için çalışsak da yaşanabilecek aksaklıklardan dolayı sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Folo üzerinden ulaşılan diğer sitelerde veya uygulamalarda, ulaşılan o platformların başta gizlilik kuralları olmak üzere kullanım şartları, güvenlik politikaları, iletişim ve kişisel veri işleme şartları geçerli olacaktır. Bahsi geçen sitelerle ve uygulumalarla olan uyuşmazlıklardan Folo sorumlu tutulamayacaktır.

İşbu hizmet koşulları Türk Hukuku’na tabi olup, uygulanmasında ve yorumlanmasında Türk Hukuku esas alınacaktır.

Kullanım koşullarının herhangi birinin veya birkaçının geçersiz, hükümsüz, kanunlara aykırı olması veya iptal edilmesi halinde geri kalan maddelerin ve hükümlerin geçerliliğini, yasallığını, yürürlüğünü ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Sizinle olan anlaşmamızı, haklarımızı veya yükümlülüklerimizi de bir başka tarafa devredebilme ya da temlik edebilme hakkımızın saklı bulunduğunu işbu metin ile kabul etmiş sayılırsınız.

Bu metne ilişkin değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Metin üzerinde gerçekleşecek değişiklikler yürürlüğe girmeden önce tarafınıza bilgilendirme için bildirim iletilecektir. Tarafınıza gerçekleştirilecek bildirimler, bildirdiğiniz e-mail hesabınız üzerinden veya platform üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Bilgilendirilme karşısında uygulamayı kullanmaya devam etmeniz halinde değişikliklere onay verdiğiniz kabul edilecektir.